م و ضرورت امنیت - به این مفهوم - در جامعه از طبیعت حقوق بشری ناشی می شود و لازمه حقوق و آزادی های مشروع، مصونیت آن ها از تعرض و دور ماندن از مخاطرات و تعدیات است.

 اگر توجه کنیم در می یابیم که مخاطره انداختن و تهدید، با مفهوم وسیعی که دارد، شامل رفع هرنوع زمینه و عوامل احتمالی است که احیاناً منجر به نقض و تعرض بالفعل حقوق مشروع افراد می شود. ناگزیر باید امنیت را اعم از جلوگیری از نقض و تعرض بالفعل بدانیم و در تامین امنیت، ایجاد شرایط لازم برای صیانت حقوق و برطرف نمودن زمینه ها و عوامل تعرض احتمالی را نیز لازم وضروری بشماریم. گاه امنیت به مفهوم حالتی که افراد در شرایط خاص، نسبت به حفظ و صیانت حقوق مشروع خود احساس می کنند، نیز اطلاق می شود، که متلازم و مترادف با حالت آرامش و اطمینان در برابر اضطراب درونی است. در این صورت معنی مقابل امنیت همانا احساس وحشت و خوف و خطر است. بدیهی است امنیت شامل این معنی روانی نیز خواهد بود.

 

برچسب :
رفاه گستر

Quisque interdum hendrerit molestie. Vestibulum adipiscing, tellus sit amet accumsan lobosdfsdfsrtis, Quisque interdum hendrerit molestie. Vestibulum adipiscing, tellus sit amet accumsan lobortis.

وبگاه: smartaddons.com

ارتباط با رفاهـ گستر

آدرس: تهران اتوبان ستاری پیامبر مرکزی انتهای بن بست امامت پلاک3

شماره تماس :02144979387

فکـــــــــــس: 02144952264

 

حق انتشار اطلاعات براي شرکت رفاه گستر محفوظ است

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت رفاه گســــــــتر می‌باشد.