تماس با ما: 44952260
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

30 درصد بیماران کرونایی در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی بستری شدند

  • Posted on:  پنج شنبه, 06 آذر 1399 01:00
  • نوشته شده توسط 
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور 75 هزار و 500 بیمار مبتلا در بیمارستان های این سازمان بستری و درمان شده اند که تقریبا معادل 30 درصد کل بستری های کشور است و در حال حاضر 2 هزار و 379 بیمار کرونایی در بیمارستان های تابعه این سازمان بستری هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد "زندگی با کرونا" گفت: طرح 3070 که  ارائه 30 خدمت بیمه ای به شکل غیرحضوری برای کاهش 70 میلیون بار مراجعه است از مهمترین برنامه های امسال این سازمان است که در روزهای اخیر تعدادی از این خدمات رونمایی شده و تا پایان سال مابقی به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: هر خدمتی که غیرحضوری شود و نیاز به مراجعه به شعب را کاهش دهد اقدام موثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است و همچنین برای پیشگیری از شیوع کرونا اثرگذار است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا اشاره کرد و گفت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی قائل نیستند. از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به بیماران کرونا استفاده می کنیم .
وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش دستگاههای اکسیژن ساز بیمارستان ها یکی از این اقدامات است. همچنین مقرر شده است 200 عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: وعده داده بودیم که تا پایان سال 551 تخت به تخت های مراکز درمانی این سازمان افزوده می شود که در آذر امسال 138 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می شود که 36 تخت آن از نوع ویژه است که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است.
سالاری ادامه داد: بخش های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان تلاش می کنند. در بخش پرداخت مطالبات مراکزدرمانی طرف قرارداد تا پایان مهر با این مراکز تسویه کردیم که در تاریخ این سازمان بی سابقه است.
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت:  15 درصد مراجعین کرونایی در بخش های ویژه این سازمان بستری هستند و 78 درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.
دکتر منوچهری با اشاره با افزایش تخت های بستری تا پایان سال افزود: عمده تخت ها مربوط به استان های محروم است .
هادی زبده شیرکوهی، معاون منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از کارکنان و ذینفعان و رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای اجرایی از مهمترین ماموریت های این معاونت است، گفت: تهیه دستورالعمل ها و بسته های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات است.
زبده شیرکوهی افزود: تاکنون 12 هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که 10 هزار نفر از آنها در بخش درمان هستند و متاسفانه 38 نفر از همکاران فوت شدند.
مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و گفت: عدم برگزاری موقت جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی( موضوع ماده 91 قانون تامین اجتماعی) وشوراهای پزشکی، توقف موقت فرایند معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی ، توقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و ..، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی از جمله این اقدامات است.
شکوری تعلیق بازرسی ها و تشکیل جلسات کمیته های احتساب سوابق صرفا برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در راستای محدودیت های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.

خواندن 2274 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 آذر 1399 07:35

نظر دادن

از نظرات شما بسیار متشکریم

Login Form