ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به حادثه تروریستی 7 تیر و انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی که منجر به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران ایشان شد، گفت: شهید معیری و شهید پاک‌نژاد دو تن از شهدای گرانقدر 7 تیر از همکاران سازمان تأمین اجتماعی و الگویی برای مدیران و کارکنان این سازمان هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عادل دهدشتی در مراسم بزرگداشت شهدای 7 تیر و 62 شهید بزرگوار سازمان تأمین اجتماعی که با حضور خانواده معظم این شهدای گرانقدر برگزار شد، اظهار داشت: مدتها بود که به دنبال فرصتی برای عرض ادب خدمت خانواده شهدا بودیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا با محدودیت مواجه هستیم و در نهایت تصمیم گرفتیم که در هر استان به صورت جداگانه مراسم بزرگداشت برگزار شود و در تهران نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مراسمی با حضور خانواده معظم شهدا برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه احترام به خانواده معظم شهدای سازمان تأمین اجتماعی و حضور در منزل بزرگواران وظیفه مدیران سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی امسال این عزیزان را دعوت کردیم تا در کنار هم آرمان‌های بلند شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را مرور کنیم.

دهدشتی افزود: شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس که خانواده و شهر و دیار خود را رها کردند و برای دفاع از کیان این کشور جان خود را فدا کردند، پیامی برای ما داشته اند و رسالتی برای خود قائل بوده اند. آنها برای اهدافی متعالی و برای نگه داشت نظام اسلامی و استقلال ایران جان خود را فدا کردند. پایداری نظام اسلامی و امنیت و استقلال کشور ثمره مجاهدت آن بزرگواران است.

وی با تأکید بر اینکه مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی برای خدمت به مردم و ایفای تعهدات در قبال جامعه تحت پوشش این سازمان، شهدای گرانقدر تأمین اجتماعی را الگوی خود می‌دانند، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در انجام تعهدات خود موفقیتهای بزرگی بدست آورده است اما قطعا با نقطه مطلوب و تحقق اهداف و آرمانهای شهدا فاصله داریم و نیازمند تلاش و کوشش بیشتری هستیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: تمام تلاش ما این بوده است که تامین اجتماعی با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود در مسیر صحیح خدمت به بیمه شدگان و بازنشستگان قرار گیرد و بتوانیم وظیفه خود را در قبال جامعه به خوبی انجام دهیم. در شرایط سخت کشور و تحریمهای ظالمانه خوشحالیم که ادعا کنیم تامین اجتماعی کمترین اثرپذیری را از جنگ اقتصادی داشته است.

دهدشتی ادامه داد: در این شرایط سخت اقتصادی و با وجود همه محدودیت‌ها موفق شدیم خدمات سازمان تأمین اجتماعی را ارتقاء دهیم و نمونه کوچکی از این اقدامات افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران است که از سال ۹۸ تا کنون نزدیک به دوو نیم برابر افزایش حقوق داشتیم که کار بزرگی است و منابع مالی قابل توجهی برای تحقق این موضوع تجهیز شده است.

در ادامه این مراسم فرزند شهید ابوالقاسم فریدی، همکار اداره کل غرب تهران به بیان خاطراتی از آن شهید بزرگوار پرداخت و در پایان مراسم از تابلو یادبود شهید سید هاشم معیری که در ورودی ساختمان شهید معیری در ستاد مرکزی سازمان تأمین اجتماعی نصب شده است، رونمایی شد.

با حضور استاندار و مقامات استانی اردبیل و مدیر کل تامین اجتماعی این استان، عملیات اجرایی احداث هتل پنج ستاره سازمان تامین اجتماعی در شهرستان سرعین آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس بهنام جو، استاندار اردبیل در مراسم آغاز عملیات احداث هتل سازمان تامین اجتماعی در سرعین از توجه ویژه دکترسالاری، مدیرعامل این سازمان و تلاشها و پیگیری های افشین شیرزاده، مدیرکل تامین اجتماعی استان و مساعدت مدیر عامل شرکت رفاه گستر و همکاری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در تصویب و اجرای این پروژه تقدیر کرد.
مهندس بهنام جو با بیان اینکه اجرای این هتل باعث رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی احداث هتل 4 ستاره در شهرستان سرعین را در سال 97 مصوب کرده بود ولی تا به حال به مرحله اجرا در نیامده بود این پروژه ای که امروز شروع می شود مربوط به سال 97 نیست بلکه این پروژه جدید (هتل 5 ستاره ) است که درسایه عنایت ویژه دکترسالاری، مدیر عامل و همت و تلاش شیرزاده، مدیرکل تامین اجتماعی استان تصویب و امروز عملیات اجرایی آن شروع می شود.
مهندس بهنام جو یادآور شد: مجموع فعالیت های تامین اجتماعی در استان اردبیل امید بخش و نشاط آفرین است.
افشین شیرزاده، مدیر کل تامین اجتماعی اردبیل در ادامه این مراسم با بیان اینکه عملیات احداث اولین هتل 5ستاره سازمان تامین اجتماعی در شهر توریستی سرعین اقدام بزرگی است، اظهار داشت: سرمایه گذاری این سازمان در مقوله گردشگری استان اردبیل از آرزوهای دیرینه همکاران، شرکای اجتماعی و مردم منطقه بود که با عنایت ویژه دکترسالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی محقق شد.
شیرزاده افزود : احداث اولین هتل 5 ستاره سازمان تامین اجتماعی در شهر توریستی سرعین به نوعی هدیه این سازمان به مردم منطقه است .
مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل به مشخصات فنی پروژه نیز اشاره و اظهار داشت : هتل 5 ستاره سازمان تامین اجتماعی در شهرستان سرعین در مساحت تقریبی 3400 مترمربع با تامین منابع اعتبار داخلی این سازمان در حدود 200 میلیارد تومان احداث می شود.
وی افزود: این هتل دارای 55 واحد اقامتی و امکانات مختلف است.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در طرح ۳۰۷۰ کاری بزرگ برای ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش تامین اجتماعی انجام شد. مجموعه مدیران و کارکنان تامین اجتماعی با جدیت و پشتکار و به دور از عافیت طلبی وارد این کار بزرگ شده‌اند و در ادامه مسیر نیز با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت‌ها توسعه خدمات غیرحضوری را ادامه می‌دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در چهارمین جلسه ازسلسله نشست‌های رویای تأمین اجتماعی فراگیر که با موضوع تحول دیجیتال و طرح 3070 با حضور نمایندگان تشکل‌های شرکای اجتماعی، صاحبنظران و اساتید دانشگاه و مدیران و دست اندرکاران حوزه‌های بیمه‌ای و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتمای برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌های مربوط به تحول دیجیتال را از ابتدای سال 99 به طور جدی شروع کردیم و در این جلسه فعالیت‌های انجام شده در یکی از مهمترین پروژه‌های تحول دیجیتال را مرور می‌کنیم.

سالاری افزایش سرعت در ارائه خدمات متنوع سازمان تأمین اجتماعی را یکی از نتایج اجرای طرح 3070 برشمرد و گفت: اولویت اصلی ما این است که خدمات سازمان تأمین اجتماعی در بستر دیجیتال به بهترین نحو در دسترس مخاطبان قرار گیرد و عموم مردم با دانش متفاوت بتوانند با سهولت به خدمات مورد نیاز دسترسی داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به کاهش نسبی مراجعات مردم به شعب و کارگزاری‌های این سازمان گفت: هدف نهایی ما در پروژه 3070 کاهش 70 درصدی مراجعات مردم به واحدهای اجرایی است و زمانی که 30 خدمت اصلی و پرمخاطب سازمان کاملا غیرحضوری شود، به این هدف می‌رسیم.
سالاری ادامه داد: طرح 3070 همچون هر کار بزرگ دیگری ممکن است در ابتدا با کاستی‌هایی همراه باشد اما اکنون با گذشت چند ماه از تکمیل این طرح بزرگ از مراحل اولیه به خوبی عبور کرده‌ایم. هدف‌گذاری ما رفع کامل نیاز مردم به مراجعه حضوری است و باید سرعت عمل را تا حد ممکن بالا ببریم و خدمات را تا به سهولت ارائه دهیم.
وی رصد و کنترل دائمی طرح 3070 و چاره اندیشی سریع برای رفع مشکلات اجرایی را از ویژگی‌های برجسته این طرح دانست و گفت: از شهریور سال گشته دوشنبه هر هفته جلسات مدیریت پروژه 3070 با حضور مدیران ستادی و ویدئو کنفرانس با مدیران استانی برگزار شده است و درباره هر خدمت دیجیتال شده بحث و بررسی لازم انجام شد و الکترونیکی شدن خدمت همراه با اصلاح فرآیند به صورت همزمان انجام شده است.
سالاری افزود: غیرحضوری شدن برخی از خدمات نیازمند تبادل اطلاعات و اتصال سامانه‌ها با سایر دستگاهها بود که این کار نیز با همکاری دستگاه‌های مختلف به خوبی پیش رفته است.
وی ادامه داد: با تکمیل طرح 3070 در آینده باید به سمت ارائه خدمات غیرحضوری جدید برویم و به جایی برسیم که مردم نیازی به مراجعه مردم به واحدهای اجرایی نداشته باشند و تمامی امور مربوط به تأمین اجتماعی بدون نیاز به مراجعات حضوری انجام شود.
دکتر نصرالله جهانگرد نماینده ویژه رییس جمهور در امور دولت الکترونیک نیز در این جلسه گفت: سازمان تأمین اجتماعی در حوزه دولت الکترونیک و خدمات غیرحضوری کارآمدی و توانمندی خوبی نشان داد و ارزیابی ما در بخش دولت الکترونیک از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی نشان دهنده موفقیت این مجموعه است.
وی افزود: تامین اجتماعی از نهادهای بسیار مهم کشور است و هر چه بتوانیم در پویایی و چالاکی این سازمان کمک کنیم در کشور تاثیرگذار است. با بهره‌مندی از خدمات الکترونیک و برخط خدمت‌رسانی و فعالیت‌های سازمانی همچون تامین اجتماعی متناسب متحول می‌شود و مطابق با نیاز جامعه و شرایط روز به ذی‌نفعان ارائه می‌شود. 
جهانگرد گفت: با محوریت دکتر سالاری شاهد تحولات خوبی در تامین اجتماعی هستیم و عزم و ارائه‌ای که در مدیریت سازمان وجود دارد موجب شتاب دهی این تحولات شده است. این تحولات هر روز بهتر دیده می‌شود و فناوری اطلاعات بستر فعالیت را ایجاد می‌کند.
وی توقف انتشار دفترچه‌های کاغذی و اجرای پروژه نسخه الکترونیک را بسیار موفقیت آمیز دانست و ادامه داد: اقدامی که تامین اجتماعی در حوزه نسخه الکترونیک قبل از عید شروع کرد نقش شتاب دهنده و پیشران برای سایر دستگاه‌ها داشت و بسیار ارزشمند بود.
نماینده ویژه رییس جمهور در امور دولت الکترونیک با بیان اینکه آنچه در سازمان تامین اجتماعی انجام شده است، آغاز راه است و نیازمند تداوم و توسعه این کار هستیم؛ ادامه داد: باید اقدامات ما به نحوی باشد که خدمات ارزانتر، سریعتر و با تنوع و سهولت بیشتر در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. با این کار تامین اجتماعی می‌تواند به سایر بخشهای اقتصاد دیجیتال متصل شود و شاهد عمق بخشی به خدمات غیرحضوری باشیم.

مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به توسعه خدمات غیرحضوری در سال گذشته گفت: کار بزرگی در این بخش در سال 99 انجام شده است به طوری‌که سال گذشته سالی به یاد ماندنی در سازمان تامین اجتماعی شد و در تاریخ این سازمان به یادگار خواهد ماند.
قریب با بیان اینکه با توجه به گستردگی جامعه تحت پوشش و تنوع خدمات تامین اجتماعی نیاز به استفاده از آی تی و تحول دیجیتال بدیهی است و بر کسی پوشیده نیست، افزود: طرح ۳۰۷۰ و توسعه خدمات غیرحضوری یکی از کارهای بزرگ و اصولی است که در سازمان تامین اجتماعی انجام شد.
وی ادامه داد: شیوع کرونا نیز لزوم توسعه خدمات غیرحضوری را افزایش داد و رویکرد خدمات محوری در اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفت.
قریب با اشاره به اینکه مهندسی مجدد فرآیندها و اصلاح معماری نیز همزمان با خدمات غیرحضوری انجام شد، گفت: با غیرحضوری شدن سرویس‌ها، خدمات این سازمان به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل در دسترس مردم و ذی نفعان قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: با توسعه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی از افزایش نیروی انسانی جلوگیری شده و تعداد کارکنان بیمه‌ای این سازمان کاهش یافته است. اگر خدمات غیرحضوری نبود نیازمند جذب نیروی بسیار بیشتری بودیم.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش درخواست‌های خدمات غیرحضوری از سوی بیمه‌شدگان گفت: بسیاری از مردم از کمک هزینه ازدواج مطلع نبودند ولی امروز با غیرحضوری شدن فرآیندهای آن نیازی به حتی ثبت درخواست نیست و با ثبت ازدواج، کمک هزینه مربوطه برای افراد واجد شرایط واریز می‌شود.
قریب ادامه داد: درباره سایر خدمات نیز به همین صورت است. درباره بیمه اختیاری و مشاغل آزاد در 6 ماهه آخر قبل از غیرحضوری شدن این خدمات حدود 110 هزار قرارداد جدید منعقد شده است در حالی که در 6 ماهه بعد از غیرحضوری شدن، تعداد قراردادهای جدید منعقد شده به حدود 280 هزار مورد رسیده است.
علی‌اکبر ربیع‌زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: بهبود فرآیندها در طرح ۳۰۷۰ نقطه کلیدی است که درکنار غیرحضوری شدن خدمات انجام شده است و هدف نهایی این خدمات افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است.
ربیع‌زاده با بیان اینکه در حوزه خدمات غیرحضوری کار جهادی در سازمان تامین اجتماعی انجام شده است، افزود: در حال حاضر در مورد درخواست کمک هزینه ازدواج نیاز به ثبت در سامانه نیست و بدون هیچ گونه مراجعهای این خدمت ارائه می‌شود.
وی اظهار داشت: در ارائه مفاصا حساب نیز همه فرآیند به صورت الکترونیکی است و ارائه مفاصا حساب به سایر مراجع نیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
محمد عطاردیان، رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران نیز در این نشست گفت: طرح 3070 و توسعه خدمات غیرحضوری در سازمان تأمین اجتماعی زمینه‌ساز ترقی و پیشرفت این سازمان است و باید به نحوی عمل شود که با تکمیل خدمات غیرحضوری راه ارائه خدمات به صورت حضوری بسته شود تا امکان بازگشت به گذشته وجود نداشته باشد.
محمد عطاردیان افزود: کارفرمایان و بیمه شدگان در تامین اجتماعی منافع مشترک دارند و انتظار داریم که از بازگشت این طرح جلوگیری شود و اگر در خدمات غیرحضوری شده کاستی وجود داشت، مشکلات برطرف شود و به هیچ عنوان عقب‌گرد و توقف این طرح برای ما قابل پذیرش نخواهد بود.
حمیدرضا سیفی، عضو هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی نیز در این نشست گفت: تامین اجتماعی سه بال دارد: فرآیندها، آی‌تی و منابع انسانی. برای شروع کار باید شرایط موجود و نقطه هدف را شناسایی کنیم. اگر تصمیم داریم به سمت آی‌تی برویم باید تاثیر آن بر فرآیندها و منابع انسانی را به دقت ارزیابی کنیم.
سیفی افزود: باید در مسیر صحیح حرکت کنیم و بدانیم که باید چگونه عمل کنیم. یکی از مسائل مهم در این تغییر فرآیند دریافت نظرات دی‌نفعان است.
وی اظهار داشت: هوشمندسازی باید برای تمامی اجزای سازمان طراحی شود و نمی‌توانیم یک بخش از سازمان را هوشمند کنیم و به باقی بخش‌ها بی‌توجه باشیم.
سید جوادرضوی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت:  سازمان تامین اجتماعی در یک سال گذشته تحول عمیقی را در حوزه خدمات الکترونیک ایجاد کرده است که مستمر و پایدار خواهد بود.
رضوی افزود: در سال ۹۹ مجموعه خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب خدمات الکترونیک و غیرحضوری بیش از ۸۳ میلیون نفر کاهش مراجعه را به ثبت رسانده است و اگر هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم آن را محاسبه کنیم و سرمایه‌گذاری این بخش را در محاسبات آوریم، می‌بینیم که آورده بسیار زیادی برای این مجموعه به ثبت رسیده است.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این جلسه گفت: بخشی از جامعه هدف تامین اجتماعی دانش و اطلاعات کافی برای استفاده از خدمات آی‌تی را ندارد. برای خدمت گیرندگان که نمی‌توانند از تکنولوژی استفاده کنند باید پیش‌بینی لازم انجام شود تا دچار مشکل و سرگردانی نشوند.
صادقی افزود: باید توجه داشت که شرکای اجتماعی، طرح‌های اجرا شده تامین اجتماعی را باید نظارت کنند تا بهره‌وری لازم را داشته باشد. میزان صرفه جویی در وقت و کاهش مراجعات حضوری به ادارات تامین اجتماعی باید به دقت ارزیابی شود.
علی خدایی، رئیس شورای اسلامی کار استان تهران نیز در این نشست گفت: با اجرای طرح 3070 کاهش مراجعات مردم به شعب محسوس است و رضایتمندی نسبی ایجاد شده است و قطعا نکات مثبت این طرح قابل توجه است.
وی افزود: رضایتمندی از این طرح در بین اقشار دارای تحصیلات بالاتر کاملا مشهود است. از زحمات و کارهایی که انجام شده تشکر می‌کنیم و قطعا نیازمند پیشرفت بیشتر در این حوزه هستیم. جا دارد که نظرات ذی‌نفعان و شرکای اجتماعی در این طرح‌ها بیشتر دریافت شود.

طي حكمي از سوي مهندس محمدرضا موسوی مديرعامل محترم  شرکت رفاه گستر سازمان تامين اجتماعي آقای حسین رجبی به عنوان سرپرست مالی  شركت رفاه گستر تامين اجتماعي منصوب شدند. 

طي حكمي از سوي مهندس محمدرضا موسوی مديرعامل محترم  شرکت رفاه گستر سازمان تامين اجتماعي مهندس شهرام محمدی به عنوان سرپرست فنی و مهندسی  شركت رفاه گستر تامين اجتماعي منصوب شدند. 

جناب آقای مهندس محمدرضا موسوی مدیر عامل شرکت رفاه گستر با حضور اعضای هیئت مدیره و معاون و مدیران ستادی و جمعی از معاونین و مدیران شرکت بدین وسیله از جناب آقای دکتر انوری مدیر عامل سابق شرکت رفاه گستر به سبب اینکه با تعهد و اخلاص در طول  مدیریت در این شرکت به منظور توسعه و پیشرفت آن همت گمارده اند و با دقت نظر در انجام امور به نحو احسن، در مسیر ارتقاء و ابقای اهداف والای آن تلاش کرده اند، نهایت تشکر و تقدیر را تقدیم حضورشان کردند.

و از خداوند متعال مسئلت دارند که گامهای بعدیشان را نیز سرشار از اقتدار و موفقیت قرار دهد.

 

طي حكمي از سوي دكتر مصطفي سالاري مدير عامل محترم سازمان تامين اجتماعي مهندس محمدرضا موسوی به عنوان نائب رئیس هيات مديره و مدير عامل شركت رفاه گستر تامين اجتماعي مصوب شدند. مراسم معارفه با حضور جناب آقای باقری مدیرکل مجامع امور شرکت های سازمان تامین اجتماعی و جناب آقای محقق زاده و جمعی از مدیران شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی روز سه شنبه مورخ 1400/03/25برگزار شد. در این جلسه طی حکمی آقای مهندس محمدرضا موسوی بعنوان مدیرعامل شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی منصوب گردید. در این مراسم آقای مهندس موسوی مدیر عامل جدید شرکت در خصوص ماموریت، فعالیتها و چشم انداز شرکت توضیحاتی ارائه نمودند و ابراز امیدواری کردند که با کوشش و همدلی و تشریک مساعی کارکنان و مدیران این شرکت، مسیر ترقی و تعالی بهتر از گذشته پیموده شود.

 

همچنین  در این جلسه از زحمات جناب آقای دکتر نعمت اله انوری مدیر عامل سابق شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی تجلیل و قدر دانی به عمل آمد

 

 

 

 

 
 
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: نسخه الکترونیک از پروژه‌های بسیار مهمی است که با وجود نداشتن نمود فیزیکی تأثیر ملموس و بسیار قابل توجهی بر زندگی مردم دارد و امیدواریم گام‌های نهایی این طرح مهم و حذف کامل کاغذ از فرآیند نسخه نویسی و نسخه پیچی را برداریم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه هفتگی پروژه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات و ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران درمان تأمین اجتماعی استانها برگزار شد، اظهار داشت: از زمان توقف صدور دفترچه‌های کاغذی از اسفند 99 تاکنون اقدامات بسیار مهمی برای پیشبرد طرح نسخه الکترونیک انجام شده و کارها به درستی و در مسیر صحیح پیش رفته است.

سالاری افزد:  افزایش سرعت و پایداری کامل سامانه نسخه الکترونیک مهمترین برنامه در دست اجرای سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فنی و تکنیکی این طرح است و موضوع مهم دیگر نیز اتصال سامانه نسخه الکترونیک با سایر دستگاه‌ها و در صدر آنها سامانه‌های وزارت بهداشت است که با جدیت تمام در حال اجرای آن هستیم.

وی با بیان اینکه تعداد موارد قطعی و کندی سیستم نسخه الکترونیک از ابتدای سال جاری تا کنون روند کاهشی مناسبی دارد، گفت: یکی از موضوعات مهم آگاهی دقیق و اشراف حوزه‌های تخصصی نسبت به بروز اشکال در سامانه‌ها و توانایی واکنش به موقع برای رفع ایرادات احتمالی است که در این زمینه نیز پیشرفت خوبی داشته‌ایم و پایداری سامانه طی هفته‌های اخیر به بیش از 97 درصد رسیده است.

سالاری تأکید کرد: هدف نهایی ما پایداری کامل و افزایش سرعت سامانه است که با تمهیدات اتخاذ شده این هدف کاملا در دسترس است و از تلاش ارزشمند و توام با اراده مجموعه همکاران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات تشکر می‌کنم.

وی افزود: در مراحل پایانی این کار بزرگ قرار داریم و به زودی باید به حذف کامل کاغذ برسیم و کارهای نهایی را باید برای تحقق این هدف انجام دهیم. با سایر دستگاهها نیر همکاری خوبی داریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از همکاری بیمه مرکزی برای پیشبرد برنامه نسخه الکترونیک قدردانی کرد و گفت: اعمال تعهدات بیمههای تکمیلی در مراکز درمانی کار بسیار مهم و ارزشمندی است که با همکاری بیمه مرکزی انجام می‌شود و با این کار نیاز بیمه شدگان به ارائه اسناد کاغذی به بیمه‌های تکمیلی نیز برطرف می‌شود.

سالاری همکاری وزارت بهداشت برای اتصال سامانه‌های بیمارستانی به سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی را در موفقیت این برنامه بسیار کلیدی ارزیابی کرد و گفت: با وزارت بهداشت جلسات و مذاکرات متعدد داریم و اراده خوبی برای پیشرفت کار وجود دارد و البته نیازمند همکاری بیشتر هستیم تا مراکز دانشگاهی به سرعت به سامانه نسخه الکترونیک متصل شوند.

وی نسخه الکترونیک را یکی از تکالیف مهم سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: ما به استناد تکلیف قانونی خود تنها در شرایطی هزینهها را پرداخت می‌کنیم که بیمارستانها به سامانه نسخه الکترونیک متصل شوند.

در این جلسه تعدادی از مدیران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی جایزه بخش ارتباطات رسانه ای را در مراسم اختتامیه جایزه صنعت روابط عمومی ایران کسب کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این مراسم که همزمان با پنجمین رخداد بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی ایران توسط انجمن متخصصان روابط عمومی ایران 23 خرداد 1400 در محل مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی در تهران برگزار شد، روابط عمومی های برتر کشور در موضوعات مختلف معرفی شدند.
1700 اثر به دبیرخانه جایزه صنعت روابط عمومی ایران ارسال شده بود که بر اساس ارزیابی و بررسی آثار توسط هیات داوران، سازمان تامین اجتماعی در حوزه ارتباطات رسانه ای رتبه نخست را کسب کرد.

 
 
 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی طرح مدیران آینده را از اقدامات ارزنده و موفق این سازمان ارزیابی کرد و گفت: مدیرانی که بر اساس این فرآیند انتخاب شده‌اند از بهترین و کارآمدترین مدیران سازمان تأمین اجتماعی هستند و عملکرد بسیار موفقی داشته‌اند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در دومین جلسه از سلسله نشست‌های رویای تأمین اجتماعی فراگیر که با موضوع شایسته گزینی و شایسته سالاری در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: انتخاب بهترین‌ها برای همکاری با سازمان تأمین اجتماعی و انتخاب بهترین‌ها برای انتصاب در سمتهای مدیریتی این سازمان را به عنوان یک اصل و اولویت مدیریتی طی دو سال گذشته پیگیری کردیم و سازوکار اجرایی دقیق و شفافی نیز برای تحقق این امر به اجرا گذاشته شد.
وی برگزاری آزمون‌های استخدامی و آزمون کتبی مدیران آینده توسط سازمان سنجش را اقدامی برای ایجاد شفافیت حداکثری و رقابت عادلانه عنوان کرد و گفت: انتصاب مدیران از سنوات قبل از طریق تشخیص مدیران مافوق و معرفی 3 گزینه برای هر پست انجام می‌شد که با نوعی عدم شفافیت و اعمال سلیقه همراه بود که برای افزایش عدالت در انتصابات و انتخاب بهترین و توانمند‌ترین همکاران برای تصدی مسئولتی‌های مدیریتی، طرح مدیران آینده اجرا شد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برنامه‌هایی که در دو سال گذشته در این سازمان اجرا شده است را براساس بررسی دقیق و مشورت با صاحب‌نظران و شرکای اجتماعی دانست و گفت: در این جلسات گزارشی از کارهای انجام شده ارائه می‌دهیم تا میزان پیشرفت و موفقیت سازمان تأمین اجتماعی در اجرای برنامه‌ها با شفافیت معرفی و بررسی شود.

عادل دهدشتی، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: فراخوان برنامه مدیران آینده از تابستان ۹۸ انجام شد و تاکید کردیم که یکی از معیارهای اصلی انتصابات آزمون مدیران آینده است.
وی افزود: اولین آزمون مدیران آینده در دیماه ۹۸ آزمون با شرکت ۷۰۰۰ نفر از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد و پس از بازنشستگی تعدادی از مدیران دارای بیش از 30 سال سابقه در اسفند سال 98 مدیران جدیدی که منصوب شدند عموما از بین افراد برتر آزمون اول مدیران آینده هستند.
دهدشتی ادامه داد: پس از برگزاری آزمون اول مدیران آینده تعدادی از همکاران درخواست برگزاری آزمون مجدد را مطرح و پیگیری کردند که در شهریور 99 آزمون دوم برگزار شد و در این مرحله استقبال بیشتر همکاران را شاهد بودیم و بیش از 11 هزار نفر از همکاران در آزمون شرکت کردند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: از بین نفرات برتر شرکت کننده در آزمون مدیران آینده تا کنون 320 مدیر در رده های مختلف مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی منصوب شده اند که 277 نفر از آنان در بخش بیمه‌ای و 43 نفر در بخش درمانی مشغول فعالیت هستند.
دهدشتی افزود: در بین مدیران منصوب شده 13 مدیر کل استانی، 7 مدیر درمان استانی 42 معاون مدیرکل، 18 معاون مدیر درمان128 رئیس شعبه و 8 رئیس بیمارستان حضور دارند و مابقی انتصابات نیز مربوط به سمت‌های معاون شعبه، مدیر بیمارستان، رئیس خدمات پرستاری و رئیس درمانگاه بوده است.
وی ادامه داد: علاوه بر انتصاب 320 مدیری که از بین نفرات برتر شرکت کننده در آزمون بوده‌اند در سایر انتصابات نیز نتایج آزمون مدیران آینده مورد توجه قرار گرفته و در مجموع نتایج این آزمون بر 390 انتصاب موثر بوده است. از جمله در برخی شعب و درمانگاه‌های کوچک و مناطق محروم که نفرات برتر آزمون تمایل به تصدی مسئولیت نداشته‌اند، سایر شرکت کنندگان براساس اولویت و نمرات کسب شده منصوب شده‌اند.

هادی زبده شیرکوهی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: شایسته گزینی همکاران از مسائل مهمی است که دکتر سالاری بسیار بر آن تاکید داشتند و این طرح به عنوان طرحی کم نظیر در کشور به نحو مطلوب و بدون اشکال به اجرا درآمد و قطعا تأثیر پایدار و مثبت این برنامه در آینده سازمان تأمین اجتماعی قابل مشاهده خواهد بود.
وی با بیان اینکه اجرای موفق سیاست‌ها و راهبردهای مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی نیازمند بهره‌گیری از نیروی انسانی کارآزموده و ماهر است، اظهار داشت: اطمینان داریم که طرح مدیران آینده مبتنی بر تعریفی که در سازمان تامین اجتماعی اجرا شد کم نظیر است و در این طرح برای اطمینان بخشی به همکاران و پیشگیری از تشکیک احتمالی از سازمان های مستقل و صاحب تجربه استفاده کردیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: موضوع مهم دیگر پایبندی دکتر سالاری به طرح مدیران آینده است و هرچند در ابتدای این برنامه فشارها و مقاومت‌هایی وجود داشت اما این روند امروز به عنوان یک اصل در انتصاب مدیران پذیرفته شده است و امیدواریم در آینده این روند تداوم یابد و مدیران توانمندی در سازمان تامین اجتماعی داشته باشیم.

روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در این جلسه گفت: تامین اجتماعی یک نهاد گفتمان محور است و بدون گفتمان اجتماعی کارکرد اجرایی موفقی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: بر همین اساس در آغاز مدیریت دکتر سالاری ۱۴ نشست دیدبان رفاه و تامین اجتماعی برگزار کردیم و برنامه‌های مدیریتی ایشان از ابتدا با مشارکت و همفکری اندیشمندان حوزه رفاه اجتماعی و شرکای اجتماعی این سازمان طراحی شد.
کردونی گفت: امروز نیز نتایج بدست آمده از این برنامه‌ها را در سلسله نشست‌های رویای تأمین اجتماعی فراگیر مرور می‌کنیم و آنچه در این نشست‌ها بیان می‌شود برای اصلاح و ارتقا برنامه‌ها و فعالیت‌های آینده به کار می‌رود.

حمید رضا سیفی، دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران نیز در این جلسه گفت: نگاهی که در سازمان تامین اجتماعی برای شایسته سالاری و شایسته گزینی وجود دارد و همچنین گفتمان اجتماعی حاکم بر سازمان تامین اجتماعی ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی افزود: تصمیمات مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی باید پایدار باشد و در در حوزه منابع انسانی باید برنامه استراتژیک داشته باشیم تا بتوانیم به چشم انداز و رویای تأمین اجتماعی فراگیر خود برسیم.

اکبر شوکت، رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی و عضو هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: معیار عدالت و رفاه اجتماعی در هر جامعه ای خدمات تامین اجتماعی است که در کشور ما خدمات خوب و با ارزشی ارائه میشود اما به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم اهمیت و ارزش آن در زندگی جامعه تحت پوشش نمود کافی ندارد.
وی رایگان شدن خدمات درمان بستری بیمه شدگان تأمین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی شهرهای فاقد بیمارستان تأمین اجتماعی را اقدامی بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: این کار تصمیمی بسیار درست و اقدام ارزشمندی است که از توسعه فاقد توجیه مراکز درمانی تأمین اجتماعی جلوگیری می‌کند.
شوکت ادامه داد: این نوع از مدیریت و تصمیم گیری برای جامعه بسیار ارزشمند است و کارایی مدیران و تفکر صحیح مدیریتی در اینگونه تصمیم گیری ها مشخص میشود. طرح ۳۰۷۰ و الکترونیک شدن خدمات نیز از دیگر اقدامات ارزشمند مدیریتی سازمان تامین اجتماعی است که ما نتیجه آن را در سطح جامعه می‌بینیم.

نصرالله دریابیگی، عضو کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: از مدیریت دلسوزانه و مخلصانه دکتر سالاری تشکر می کنم که در رده های پایین و رده های مدیریتی برقراری عدالت و شایستگی را مبنای کار قرار داد.
وی افزود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از کارهایی است که به دست توانای دکتر سالاری و دکتر شریعتمداری انجام شده است و آرامش را در جامعه ایجاد کرد. مدیران دلسوز و شایسته باید این‌گونه طرح‌ها را اجرا کنند و سازمان تامین اجتماعی باید به صورت سه جانبه و به دست افراد دارای اهلیت و توانمندی اداره شود.